Meer dan 10.000 toeschouwers bij uitdokken Disney Fantasy

8 januari 2012 | 17:38 | Duitsland | CGGeen reacties

PAPENBURG- Ondanks het wisselvallige weer hebben meer dan 10.000 belangstellenden het uitdokken van het luxe cruiseschip de Disney Fantasy bijgewoond.

Van heinde en ver kwamen cruiseschip spotters naar de Veenstad. Van de Rheiderlandstraße tot de Bokelerstraße stonden auto’s geparkeerd, aldus agent van politie Gerd Müßing. Ook de tientallen campers op de parkeerplaats bij de werf ontbraken niet.

Om 11.00 uur werd begonnen met het uitdokken en kon het schip langzaam uit bouwdok 2 van de Meyer Werft worden getrokken. Om 14.00 uur lag de Disney Fantasy in volle glorie in de haven en kon iedereen zich vergapen aan het gigantische schip. Er worden nu twee masten op het schip geplaatst en allerlei tests uitgevoerd. Over twee weken, afhankelijk van het weer en het getij, zal het schip de werf verlaten voor een vaart naar Bremen, om daar op 9 februari aan de opdrachtgevers te worden overgedragen.

De Disney Fantasy heeft een lengte van 340 meter, een breedte van 37 meter en kan een snelheid behalen van 23.5 knopen. Het schip biedt plaats aan 4000 passagiers, die vanuit Port Canaveral in Florida een 7 daagse cruise gaan maken in de Caribbean. Aan boord is vermaak voor de hele familie zoals vele bars en restaurants, sportaccommodaties en evenals op het zusje de Disney Dream ontbreekt de “Aquaduck” , een grote waterglijbaan niet.

Westerwolde Actueel fotograaf Jacob Musch maakte onderstaande reportage. Link voor Ipad gebruikers.

Laatst bewerkt op 8 januari 2012 om 18:57 uur

Reageren

Het laatste nieuws