Vermiste Cynthia Aya in Frankrijk aangehouden
WINSCHOTEN / LEEUWARDEN / D’HENDAYE (F) – De politie heeft het onderzoek naar de vermiste Cynthia Aya afgerond. Op zondag 9 januari werd zij door de Franse politie samen met haar vader aangetroffen op het station in D’Hendaye.
In verband met de internationale signalering van Cynthia Aya zijn beide aangehouden en is de Friese politie in kennis gesteld. Cynthia Aya stond onder toezicht van bureau Jeugdzorg en was op dinsdag 8 november samen met een vriendin weggelopen uit een opvang tehuis. Sindsdien was er niet meer van haar vernomen. Haar vriendin werd enkele dagen later wel teruggevonden.
Op donderdag 19 januari is Cynthia overgebracht naar Nederland en is overgedragen aan bureau Jeugdzorg, zo heeft de politie woensdag laten weten. Haar vader zit nog vast in Frankrijk omdat hij er van wordt verdacht dat hij zijn dochter, opzettelijk, aan het wettelijk gezag heeft onttrokken. Inmiddels is er overleg met de Franse autoriteiten over zijn uitlevering.
- Pharani (Paam) Hatyao uit Winschoten weer terecht
- Eerder weggelopen en aangetroffen vriendinnen weer vermist
Laatst bewerkt op 25 januari 2012 om 9:44 uur



