Westerwolder ondernemers en verenigingen kunnen een eenmalige tegemoetkoming voor controle op coronatoegangsbewijzen aanvragen

Foto: Catharina Glazenburg


WESTERWOLDE – Ondernemers en verenigingen in de gemeente Westerwolde kunnen eenmalig een
financiële tegemoetkoming krijgen voor de controle op coronatoegangsbewijzen (CTB’s). Het Rijk heeft hiervoor geld beschikbaar gesteld.

Ondernemers en verenigingen die in aanmerking willen komen voor een bijdrage kunnen een aanvraag indienen bij de
gemeente. Voor commerciële partijen is per aanvrager een bedrag van maximaal 3.000 euro beschikbaar. Voor niet-commerciële partijen is dit maximaal 500 euro per aanvrager.

In totaal heeft de gemeente Westerwolde 67.500 euro te verdelen. De gemeente vindt het belangrijk om
dit geld te gebruiken om bedrijven en verenigingen tegemoet te komen in de strijd tegen het coronavirus.
Waar andere gemeenten dit geld gebruiken om bijvoorbeeld meer BOA’s in te zetten, wil Westerwolde
het lokale bedrijfs- en verenigingsleven een steuntje in de rug geven.

Aanvragen kan tot 1 januari
Ondernemers en verenigingen kunnen tot 1 januari 2022 een aanvraag voor een tegemoetkoming indienen via www.westerwolde.nl/subsidie-coronatoegangsbewijs. Zij moeten wel voldoen aan een aantal voorwaarden. Zo is het belangrijk dat zij kunnen aantonen dat er daadwerkelijk kosten zijn of worden gemaakt voor het controleren op coronatoegangsbewijzen. Deze kosten moeten zijn gemaakt in de periode van 22 september t/m 31 december 2021. De ondernemers en verenigingen krijgen een vergoeding voor de werkelijk gemaakte kosten. Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Hierbij geldt: op is op. Deze en alle andere voorwaarden staan op de website van de gemeente: www.westerwolde.nl/subsidie-coronatoegangsbewijs.

Ingezonden

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.