Feestelijke orgelconcerten in stad en provincie Groningen

Hinszorgel uit 1785 van de Mariakerk Uithuizermeeden. Foto: Jelte Oosterhuis


GRONINGEN – Stad en provincie Groningen staan bekend om hun prachtige historische orgels, die gelukkig veelvuldig bespeeld worden door organisten uit binnen- en buitenland. Ook de komende dagen kan men genieten van orgelspel.

18 april Tweede Paasdag: Mariakerk Uithuizermeeden
Een orgelconcert door Stef Tuinstra in de Mariakerk in Uithuizermeeden waaraan wordt meegewerkt door Ensemble Sonus Vita onder leiding van Anjo de Haan. Er worden orgelstukken en koorwerken ten gehore gebracht die geschreven zijn voor de tijd rond Pasen. Tuinstra zal onder andere werken spelen van Buxtehude, Böhm, Alain en Bruckner. Het Ensemble zingt stukken van onder meer Johann Michael Bach, Vasks en Bruckner.
Aanvang: 20:00 uur.

23 april: Kerk Noordbroek
Organist Peter Westerbrink speelt werken van Johann Adam Reincken. De werken van Reincken worden gespiegeld aan werk van tijdgenoten, waar hij aantoonbaar contact mee had: schoonzoon Johann Andreas Kneller (jarig op 23 april), Dieterich Buxtehude, Vincent Lübeck en Johann Sebastian Bach.
Aanvang: 20:00 uur

26 april: Lutherse kerk Groningen
Koningsnachtconcert Sietze de Vries en de Roden Girls Choristers onder leiding van Sonja de Vries
Een feestelijk nachtconcert aan de vooravond van de verjaardag van onze Koning. De Roden Girls Choristers onder leiding van Sonja de Vries musiceren samen met de organist van de Martinikerk Groningen Sietze de Vries een koninklijke avond vol.
Aanvang: 21:30 uur

27 april: Nieuwe Kerk Groningen
Cantor-organist Mannes Hofsink verzorgt op Koningsdag in de Nieuwe Kerk een feestelijk concert met een programma dat is afgestemd op Koningsdag. Met onder andere muziek van Handel, Kee en Widor maar ook wordt het Behemian Rhapsody van Queen ten gehore gebracht.
Aanvang: 15:00 uur
Voor meer informatie zie erfgoednieuws.nl.

Ingezonden

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.