DRIEBORG – Boelo en Annemarie ten Have hebben de gevel van hun monumentale boerderij knalroze geverfd.
De 157 jaar oude boerderij van Boelo en Annemarie ten Have zit vol scheuren, waarvan sommigen zo diep dat je er een hand in kunt steken. De scheuren zijn vermoedelijk ontstaan na het zakken van het grondwaterpeil door gaswinning in de provincie. Daardoor zijn de houten palen waarop het monumentale pand rust gaan rotten. Het gevolg is dat de boel gaat verzakken, met alle gevolgen van dien.
De eigenaars, waarvan Boelo de zesde generatie is die boert op deze plek, hebben al bij diverse instanties aangeklopt voor hulp. Maar de boerderij staat net buiten het officiële aardbevingsgebied. Ze krijgen overal nee op hun request.
Het opknappen van het pand gaat minstens anderhalf miljoen euro kosten; slopen mag niet omdat het een rijksmonument betreft. Om aandacht voor hun situatie te krijgen hebben ze vrijdag de gevel van de boerderij knalroze geverfd.
Bron: RTV Noord
Foto’s: Catharina Glazenburg en Mazzelmoaze
