TER APEL – Op zondag 9 juli staat de vierde en laatste serie ovalraces voor de zomerstop meetellend voor het INT. NK Ovalracing 2023 in Ter Apel op het programma. Met een vol wedstrijdprogramma is het de laatste kans voor de coureurs om eventule achterstanden richting de slotfase van het seizoen in september te dichten of juist een voorsprong verder uit te bouwen. Met de strijd om de Gouden Helm Trofee in de Juniorenklasse en bij de Bangerstox belooft er weer volop spanning en sensatie geboden te worden, ook de National Hotrods zullen ditmaal weer aan de start verschijnen.
De Juniorenklasse heeft bewezen dat het geen overvol deelnemersveld nodig heeft om het publiek spannende races voor te schotelen. Met Keano Boes uit Vroomshoop, Cato Caspers uit Kampen en Brian Kuper uit Ter Apel strijden aan kop van het kampioenschap drie coureurs die zeer aan elkaar gewaagd zijn. Zij lijken dan ook uit te gaan maken wie aan het einde van het seizoen de Nederlandse titel mee naar huis mag nemen. Naast de strijd om de punten voor het Internationaal Nederlands Kampioenschap strijden deze jongelingen deze wedstrijddag ook nog eens voor de Gouden Helm Trofee. Loting gaat de startpositie van deze coureurs in race 1 bepalen, vervolgens zal in race 2 de startopstelling omgedraaid worden waarna in de finale de coureur met de meeste punten van pole position mag starten in de finale.
In de Standaard 2000 werd de uit het Duitse Lingen afkomstige Michael Birke de verassende dagwinnaar tijdens de races in juni. Hij neemt in de tussenstand van het int. NK Ovalracing inmiddels de vierde positie in handen. Iwan Heins uit Schoonoord gaat nog altijd aan de leiding met zijn Mazda RX8. Helmut Sonnenberg kijkt tegen een achterstand aan van 23 punten op de leider, maar moet ook rekening houden met equipe Brakels. De beide broers staan in punten gelijk met de ervaren Sonnenberg.
In de Rookie Rods heeft equipe Bos/Bontjer een grote slag weten te slagen tijdens de races van afgelopen maand. Door het sterke optreden hebben zij een voorsprong van dertien punten weten op te bouwen op regerend int. NK Ovalracing kampioen #1 Jesse van de Akker uit het Brabantse Nuland. De in Emmen woonachtige Sven Schrik is door zijn goede presteren inmiddels opgeklommen naar de derde positie in de ranglijst van de Rookie Rods. Een knappe prestatie gezien het altijd goed gevulde deelnemersveld in deze populaire klasse.
Het is zeer spannend in de strijd om de koppositie in de BMW 325i klasse. Equipe Huisman/Veldkamp gaat inmiddels aan de leiding in deze merkencup. Maar één puntje is slechts het verschil met Erik Vrieze uit Oude Pekela. Met een tweede positie in het dagklassement in juni is Norbert Horvath inmiddels de nummer drie op de ranglijst van de BMW Cup. Hij staat op twee punten achterstand van de leider en slechts twee punten op de nummer vier Rowan Huisman, dit betekent dat de hele top vier binnen vier punten van elkaar staat. Een spannend gevecht aan kop dus, daarnaast liepen er een aantal coureurs flinke schade op tijdens de laatste races. Het is te hopen dat zij hun bolides weer hebben weten te preparen voor de laatste ronde voor de zomer pauze zodat we ook deze keer weer kunnen genieten van een vol deelnemersveld in de BMW 325i Cup.
2.0 Hotrods
De 2.0 Hotrods kennen een sterk seizoen. Een groot deelnemersveld en kwalitatief goede races met weinig schade zorgen voor spannende gevechten om de punten voor de diverse kampioenschappen. In het Int. NK ovalracing is het nog altijd Christian Simon uit Bottrop die de leiding in handen heeft. In zijn eerste volledige seizoen in de 2.0 Hotrods heeft hij een voorsprong van vier punten op Niek van den Akker. Marius Bert lijkt de man in vorm de laatste wedstrijden. Al heeft hij een achterstand van 21 punten op leider Simon. Naast de strijd om de punten is het voor de coureurs de laatste kans om te werken aan de auto’s voordat ze tijdens het Speedweekend weer de strijd aan kunnen gaan met een grote delegatie Britse coureurs tijdens het Internationale Speedweekend op zaterdag 2 & zondag 3 september in Ter Apel.
Reimon Bos in topvorm bij de National Hotrods
Al vele titels heeft Reimon Bos uit Noord-Sleen met zijn Opel Tigra weten binnen te slepen. Daar kwam vorige week de vierde SuperCup titel op Raceway Venray bij. In de veertig ronden durende finale reed hij vanaf Pole Position foutloos naar de overwinning. #430 Jeffrey Roeffen en #6 John van den Bosch werden twee en drie in die finale. Ook de heren met de nieuwe bolides, Jeffrey Zwiep uit Valthermond, Mark Teuben & Johan Sanders uit Ter Apel, hebben inmiddels flink meters kunnen maken. Zij hebben nog één kans om aan de auto’s te werken om de afstelling te optimaliseren voordat in september de strijd om de EuroMaster titel los zal barsten.
SuperRods
Na een prachtige strijd in de Gouden Helm finale met Reimon Bos uit Noord Sleen en Jeffrey Zwiep uit Valthermond, wist Harm Veenstra uit Klazienaveen de Gouden Helm bokaal afgelopen wedstrijd binnen te slepen bij de SuperRods. Doordat Veenstra tijdens de openingswedstrijd, door technische problemen, nog niet met zijn eigen vertrouwde Ford Focus aan de start kon staan kijkt hij sinds het begin van het seizoen al tegen een achterstand op Bos aan. Hij is het gat langzaam aan het dichten, al zijn de verschillen op het asfalt momenteel erg klein en het gaat nog een enorme kluif worden om het gat van tweeëntwintig punten voor het einde van het seizoen te dichten, al blijft het een mechanische sport waardoor alles mogelijk blijft. Danny Lubben uit Klazienveen heeft met de VW Golf voorzien van 2.7 Audi Diesel momenteel problemen om aan te haken bij de top, hij staat tien punten achter op Veenstra. De uit Dordrecht afkomstige Ad Monster heeft met zijn Escort Mk1 voorzien van V8 motor de vierde positie in handen, Catrinus Vochteloo bezit momenteel de vijfde positie met zijn fraaie Peugeot 205.
Bangerstox zorgen voor sensatie
Ook nu is de animo onder de Bangerstox coureurs wederom groot, met een zeer goed gevuld deelnemersveld zal er gestreden worden om de Gouden Helm Trofee. In deze klasse, waarin onderling contact tussen de auto’s is toegestaan, is spanning en spektakel altijd gegarandeerd.
De races zullen zondag 9 juli om 11.30 uur van start gaan, alle klasses komen drie keer aan de start bij de ovalraces in het autosportstadion De Polderputten in Ter Apel. Meer info over en tickets voor de wedstrijden zijn te vinden op www.ovalracing-terapel.nl of via de Facebook & Instagram pagina van NNO Ter Apel.
Aanvang:
11:30 uur tot ongeveer 18:00 uur
Waar:
Autosportstadion “de Polderputten” Ter Apel (Hanetangerweg 5a)
Ingezonden
Foto’s: Herman ten Broeke