TER APEL – Het aantal asielzoekers dat zich meldt, is nog steeds hoog en ook zijn de wachttijden lang en de uitstroom van bewoners laag. Nieuwe locaties blijven daarom dringend nodig, zeker ook voor alleenreizende jongeren van 13 tot en met 17 jaar.
De druk op de asielopvang is onverminderd hoog. De opening van de locatie in Biddinghuizen gaat Ter Apel tijdelijk helpen, maar niet direct, omdat het COA daar alleen geleidelijk mensen naar door kan plaatsen. In Ter Apel zitten ze daarom nog steeds rond de maximale capaciteit.
Momenteel melden zich ook veel mensen laat op de avond of in de nacht bij de poort van het aanmeldcentrum. Mede daarom is deze week de wachtruimte van IND ingezet om alle asielzoekers een plek te geven. Er was niet direct voor iedereen een bed beschikbaar, er zijn mensen die de nacht op een matras of een stoel hebben doorgebracht.
COA zegt onverminderd zijn uiterste best te doen om alle asielzoekers onderdak te bieden. Ze hebben daarvoor – zoals ruimschoots bekend – dringend extra opvangplekken nodig. Sommige opties zijn snel inzetbaar, zoals hallen en hotels, andere opties kosten meer tijd om gereed te maken voor opvang.
Bron: COA
