WESTERWOLDE – Vanmorgen, op deze eerste Adventszondag, gingen de Giezelbaargbloazers traditiegetrouw bij de kerken in Sellingen, Vlagtwedde, Onstwedde en Blijham langs om het Advent aan te blazen.
Het is gebruikelijk dat op de eerste dag van het Advent in groepsverband op een vast punt in het dorp het Advent wordt aangeblazen. Het is ook de eerste dag dat in de buitenlucht op de midwinterhoorn mag worden geblazen. De Giezelbaargbloazers hebben een aantal jaar geleden besloten dit bij de kerspelkerken van Westerwolde, waar die zondag een dienst wordt gehouden, te doen.
Het aanblazen vond tussen 9.00 en 9.30 uur plaats. Jan en Trea gingen naar Sellingen, Rinus en Cor naar Vlagtwedde, Hennie en Harm naar Blijham en Geert en Bart naar Onstwedde.
De foto’s zijn gemaakt in Sellingen, Blijham en Vlagtwedde door Johannes Velthuis, Jan Glazenburg en Aike Godlieb.