Korte politieberichten uit de grensstreek Duitsland

Foto: Catharina Glazenburg

DUITSLAND – Hieronder vindt u politieberichten uit de Duitse grensstreek. Was u getuige van een van deze zaken, neem dan contact op met de politie.

Papenburg

Tussen 3 en 9 mei zijn vanaf de begraafplaats aan de Kirchstraße diverse spullen gestolen. Het betreft onder anderen een vaas, kandelaars, meerdere sokkels en het glas van een graflantaarn. De totale schade wordt op 1.500 euro geschat.

Ook in de omgeving van Lingen werden tussen 27 april en 4 mei spullen van diverse begraafplaatsen gestolen. Dit waren o.a.: granieten sokkels, graflantaarns, bronzen beelden en vazen. De diefstallen vonden plaats op de begraafplaatsen in: Baccum, het nieuwe kerkhof van Lingen, de St. Alexander Friedhof in Schepsdorf en de St. Josef Friedhof in Laxten.

Dersum

Tussen 9 mei 22.00 en 10 mei 18.00 uur is bij een restaurant aan de Hauptstraße in Dersum ingebroken. Het pand werd doorzocht, waarop de daders er met hun buit vandoor gingen. Wat er precies is gestolen is niet bekend gemaakt.

Haren

Bij de Ansgarischule in Haren zijn tussen 8 mei 16.00 en 10 mei 8.00 uur vernielingen gepleegd. Zo werd onder anderen de glazen koepel van de gymzaal vernield en cilindersloten van deuren beschadigd, zodat de deuren niet meer goed kunnen worden afgesloten. Over de hoogte van de schade is nog niets bekend.

Bij een ongeval op de Süd-Nord-Straße is vanmorgen om 10.50 uur een 64 jarige vrouw levensgevaarlijk gewond geraakt. De motor van de vrouw werd door een 31 jarige bestuurder van een Opel Astra aangereden. Hij kwam door onbekende oorzaak op de linker rijbaan terecht. Bij de aanrijding werd de motor in een naastgelegen sloot gelanceerd. De bestuurster is met spoed naar een ziekenhuis gebracht. De automobilist kwam met de schrik vrij.

Weener

De politie verzoekt getuigen van het dodelijk ongeval dat gistermorgen om 6.42 op de rotonde ter hoogte van de Hauptstraße in Stapelmoor plaatsvond contact op te nemen. Bij een ongeval kwam een 74 jarige fietsster uit Weener om het leven.

Lathen

Vanmorgen vond op de B70 ter hoogte van Lathen om 11.30 uur een ongeval plaats, waarbij vier personen gewond raakten. Het ongeluk gebeurde toen een 23 jarige bestuurder van een Iveco bestelbus door onbekende oorzaak op de linker weghelft terecht kwam en tegen een tegemoetkomende Mercedes C van een 24 jarige bestuurder botste. Vervolgens knalde de bestelbus tegen een achter de Mercedes rijdende VW T Cross. De bestuurder van de bestelbus, zijn 21 jarige passagier, de 24 jarige bestuurder van de Mercedes en een 24 jarige vrouw, die bij hem in de auto zat, raakten gewond. De 49 jarige bestuurder van de VW kwam met de schrik vrij. De totale schade wordt op 34.000 euro geschat.

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.