Korte politieberichten uit de grensstreek Duitsland (Update)

Foto: Catharina Glazenburg

DUITSLAND – Hieronder vindt u politieberichten uit de Duitse grensstreek. Was u getuige van een van deze zaken, neem dan contact op met de politie. (Vanuit Nederland eerst het landennummer 0049 kiezen en van het telefoonnummer de eerste 0 weglaten)

Haren

Om 17.25 uur gistermiddag kregen op het strand bij de Dankernsee, ter hoogte van de eettent, twee mannen het met elkaar aan de stok. Een man werd door een jonge man bedreigd. Ook probeerde deze de man te slaan. Vervolgens ging hij er vanaf de Schloßallee in een personenauto vandoor. Het incident is mogelijk door meerdere personen gezien. De politie roept daarom getuigen, die bijvoorbeeld informatie hebben over de identiteit van de dader of het kenteken van zijn auto, mogelijk een donkerblauwe VW Tiguan, contact op te nemen met politie Haren. (05932/72100)

Oberlangen

Bij een ongeval op de A31, ter hoogte van Oberlangen, is vanmorgen om 6.52 uur een 26 jarige automobiliste gewond geraakt. De vrouw reed na een inhaalmanoeuvre met haar Audi tegen een voor haar rijdende vrachtwagen. Zij verloor de controle over haar wagen en botste tegen de vangrail. Het slachtoffer raakte bekneld en werd door de brandweer uit haar auto bevrijd. Vervolgens is ze zwaargewond per traumahelikopter naar een ziekenhuis gebracht. De schade bedraagt meerdere duizenden euro’s. De weg is enkele uren voor bergingswerkzaamheden afgesloten geweest. De verkeerspolitie verzoekt getuigen, en in het bijzonder de bestuurder van een rode VW Tiguan, die kort voor het ongeval de vrachtwagen heeft ingehaald, contact op te nemen (05908/9348115).

Weener

Door onbekende oorzaak is gistermiddag om vier uur aan de Risiusstraße een schuur in brand geraakt. De brand werd door een voorbijganger ontdekt, die meteen de juist passerende politie in een surveillanceauto waarschuwde. Het vuur werd door de brandweer van Weener geblust. Er wordt onderzoek naar de oorzaak van de brand gedaan.

Vanmorgen is in een tuin aan de Kirchstraße in Weener (Holthusen) een handgranaat (fragmentatiegranaat) aangetroffen. Het projectiel werd door de zevenjarige Labrador, genaamd Nero, van de eigenaar opgegraven. De gealarmeerde politie liet de Duitse Explosieven Opruimingsdienst ter plaatse komen. Omdat er in eerste instantie mogelijk sprake van was dat bewoners in de omgeving geëvacueerd moesten worden, kwam brandweer Weener om bijstand te verlenen. De handgranaat werd om 14.42 uur op een nabijgelegen veld gecontroleerd tot ontploffing gebracht. Vervolgens werd de detonatieplaats gecontroleerd. Deze is na een positieve controle weer vrijgegeven

Foto: Politie Weener

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.