TER APEL – Op zaterdag 10 mei om 14.00 uur organiseert Museum Klooster Ter Apel een verdiepingsmiddag over de wereld van het onbewuste. Ontdek tijdens deze verdiepingsmiddag meer over de connectie tussen Jung en Jona. Sprekers zijn Carolien Croon, directeur van het Bijbels Museum, en Bert van der Woude, voorzitter van Studiekring Drewermann Nederland.
Dieptepsycholoog en psychiater Carl Jung leert ons dat niet alleen onze dromen, maar ook kunst en mythologie ons kunnen helpen bij ‘menswording’. Via het ervaren van kunst en mythologie kunnen we onszelf beter leren begrijpen. Hoe werkt dat?
Onderwereld
Carolien Croon, directeur van het Bijbels Museum, verdiepte zich in het gedachtengoed van Jung en vertelt er over. Daarna neemt Bert van der Woude, voorzitter van de Studiekring Drewermann Nederland, ons mee naar de Onderwereld; naar de buik van de grote vis waarin Jona ‘drie dagen en drie nachten’ verbleef. De onderwereld kunnen we in psychologische zin zien als de wereld van het onbewuste.
Onbewuste
Dit onbewuste speelt een belangrijke rol in de tentoonstelling Uit het paradijs. Hierin wordt de bezoeker uitgenodigd om langs een labyrintachtig pad op reis te gaan, langs kunst met (Bijbelse) symboliek en deze te betrekken op het eigen leven. Inspiratie voor deze tentoonstelling komt van het werk van Carl Jung en van mythedeskundige Joseph Campbell. Zij stellen dat symbolische voorstellingen, zoals in kunst, betrekking kunnen hebben op het innerlijk van iedere mens.
Praktische informatie:
Datum: zaterdag 10 mei 2025
Tijd: 14.00 uur, inloop vanaf 13.30 uur.
Voor en na de verdiepingsmiddag heeft u tot 17.00 uur de gelegenheid de tentoonstelling en het
museum te bezoeken.
Voor meer informatie zie: kloosterterapel.nl
Marjan Brouwer