BELLINGWOLDE – Na een oproep door Stichting 5 mei 1973 zijn in Bellingwolde al heel veel straten en woningen versierd.
Stichting 5 mei is opgericht in 1973. Het huidige bestuur bestaat uit 12 personen. Ter gelegenheid van het 25 jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana organiseerde de stichting in 1973 de eerste optocht. Sindsdien organiseren ze diverse activiteiten, zoals de tweejaarlijkse kerstmarkt, bevrijdingsoptochten en sinds 2017 de intocht van Sinterklaas en de feestverlichting in het dorp.
Vijf jaar geleden kon de bevrijdingsoptocht vanwege corona niet doorgaan, maar voor dit jaar staat op 5 mei een optocht met 22 wagens op het programma. Het thema is 80 jaar Vrijheid.
De dag begint bij familie de Winter aan de Dijkwal 1 in Oudeschans met om 11.30 uur een Vrijheidslunch. Om 13.00 uur geeft burgemeester Jaap Velema het startsein voor de optocht. Versierde wagens, getrokken door (oldtimer) trekkers rijden door Oudeschans en Bellingwolde. Muziekvereniging Excelsior treedt bij het kerkje in Oudeschans, museum het MOW in Bellingwolde en het dorpshuis bij de Rhederbrug op. De optocht eindigt bij Partycentrum De Meet in Bellingwolde, waar om 16.30 uur de dag wordt afgesloten met een barbecue.
Wil jij graag deelnemen aan de vrijheidslunch en/of dorpsbarbecue? Meld je voor de vrijheidslunch dan voor 1 mei aan via stichting5meibellingwolde@gmail.com. Voor de barbecue kun je tickets bestellen via www.partycentrumdemeet.nl.
De route
Startpunt op het terrein van de familie de Winter in Oudeschans – Over de rode brug – Pastorielaan – Voorstraat – Oudeschanskerweg – Hoofdweg – Reiderlandstraat – Noorderstraat – Middensingel – Zuiderstraat – Oostersingel – Beukenlaan – Middensingel 1e afslag – Lindenlaan – Terug naar de Hoofdweg – Merellaan – Lijsterlaan – Groene Kruislaan – De Klieve – Gronddiep – Blijhamsterweg – Hoofdweg – Rhederweg – Leidijksweg – Vonkslaan – Dijkweg – Rhederweg – Leidijksweg – Sportweg – De Meet
Versierde straten
Kleurrijke versiering van straten en huizen zorgen voor nog meer sfeer tijdens deze dag. Daarom riep Stichting 5 mei de bewoners van Bellingwolde en Oudeschans op om hun woningen en straten te versieren. Velen hebben hieraan inmiddels gehoor gegeven; Bellingwolde kleurt rood-wit-blauw (en oranje). De mooist versierde straat wint een buurtbarbecue! Tien jaar geleden was dat de Groene Kruislaan.
Foto’s: Catharina Glazenburg en Jan Doornkamp
Klik HIER voor meer foto’s