IVN blijft kinderen in Oldambt betrekken bij natuur en milieu

Foto: Gemeente Oldambt

OLDAMBT– Goed nieuws voor natuurliefhebbers in de dop: IVN Natuureducatie blijft ook de komende twee jaar actief in de gemeente Oldambt. Met hun inspirerende lessen en buitenactiviteiten leren ze kinderen op een speelse manier hoe bijzonder en waardevol de natuur is – én dat we daar allemaal onderdeel van zijn.

Leren door te beleven

IVN wil kinderen niet alleen iets leren over natuur en milieu, maar het vooral laten ervaren. Denk aan blotevoetenpaden, insecten zoeken of – zoals in Winschoten – geblinddoekt proeven van appelmoes, aardbeienjam en honing om te ontdekken wat we allemaal aan bijen te danken hebben. Door zulke creatieve activiteiten ontdekken kinderen dat natuur niet alleen leerzaam, maar ook ontzettend leuk en lekker is.

Natuur als klaslokaal

Op steeds meer basisscholen in Oldambt wordt de natuur letterlijk naar buiten gebracht. Groen schoolplein? Check. Buitenles? Ja graag. Daarbij helpt IVN niet alleen met het verzorgen van lessen, maar ook met advies en trainingen voor leerkrachten. Zo wordt natuuronderwijs steeds meer een vast onderdeel van de schooldag.

Een waardevolle samenwerking

Wethouder Jurrie Nieboer (Klimaat en Energie) is blij met het vervolg van de samenwerking: “We zien dat het klimaat verandert en dat de natuur onder druk staat. Juist daarom is het belangrijk dat kinderen al op jonge leeftijd leren hoe ze op een verantwoorde manier met de natuur om kunnen gaan. IVN levert daarin geweldig werk.”

Een netwerk van groene doeners

IVN Natuureducatie Noord werkt in Groningen, Fryslân en Drenthe met zo’n 30 beroepskrachten en 24 vrijwilligersafdelingen. Samen zetten zij zich in voor een generatie die opgroeit met liefde en respect voor natuur, milieu en duurzaamheid.

Catharina Glazenburg

Bron: Gemeente Oldambt

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.