Tropische sferen en uitbundige gezelligheid tijdens Zomercarnaval bij de Stainkroeg

Foto: Peter Panneman

VEENDAM / OMMELANDERWIJK – De schuur naast de Stainkroeg was op vrijdag 4 en zaterdag 5 juli het stralende middelpunt van een uitbundig Zomercarnaval, georganiseerd door Carnavalsvereniging Elk en Ain. Het werd een weekend vol feest, muziek en zomerse vrolijkheid waar nog lang over nagepraat zal worden.

Terwijl iedereen zich klaarmaakt voor de zomervakantie, met barbecues, koffers inpakken en lange zomeravonden, mochten deze twee avonden beslist niet ontbreken op de to-do lijstjes. En dat bleek: het publiek kwam massaal opdagen, vrolijk en zomers uitgedost, klaar voor een feestje om nooit te vergeten.

Vrijdag: Hollandse gezelligheid tijdens de Pre-Party
Op vrijdag trapte het Zomercarnaval af met een Hollandsche Avond. Jordi Weijer, Jacob Molema en DJ Geert Harms zorgden voor een avond vol meezingers en feeststemming. Vanwege het jubileumjaar was de entree deze avond gratis, en daar werd gretig gebruik van gemaakt. De schuur, omgetoverd tot sfeervolle feesttent, stond vol met feestvierders van 18 jaar en ouder die genoten van de oer-Hollandse gezelligheid.

Zaterdag: Zomercarnaval knalt met Papa di Grazzi
Zaterdagavond was het tijd voor het échte Zomercarnaval. Niemand minder dan de spraakmakende band Papa di Grazzi wist het publiek compleet in vervoering te brengen. Met energieke optredens, flamboyante acts en een flinke dosis show wisten zij de sfeer tot een kookpunt te brengen. Het feestpubliek – inclusief de Raad van Elf en Prins Otto de Eerste – genoot zichtbaar van de muzikale hoogstandjes en zomerse vibes.

De organisatie had dit jaar extra groot uitgepakt. Dankzij de ruime schuur naast de kroeg konden er meer mensen dan ooit deelnemen, en toch gold ook hier: vol = vol. Dankzij de inzet van onder anderen Hans Meertens en Helmer Panman en de hulp van de leden van Elk en Ain, was de schuur omgetoverd tot een ware carnavalsarena.

Catharina Glazenburg

Bron: Carnavalsvereniging Elk en Ain/Peter Panneman

Foto’s: Peter Panneman, klik HIER voor nog veel meer foto’s

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.