Activiteiten bij Het Groninger Landschap

Foto: Jan Glazenburg

GRONINGEN – Houd je van cultuur en natuur, van struinen en onderzoeken? Het Groninger Landschap biedt je oneindig veel mogelijkheden om te wandelen, te fietsen, te varen, monumenten te bezoeken, deel te nemen aan excursies of je eigen route te plannen. Vrijwilligers van Het Groninger Landschap organiseren weer tal van activiteiten, excursies en evenementen. 

Vrijdag 1 augustus Kwelderexcursie op de fiets

13:30 – 16:00 uur Bezoekerscentrum Waddenkust Hoofdstraat 83, Pieterburen

Ga mee op een prachtige ontdekkingstocht naar de kwelders ten noorden van Pieterburen. Trap door het Groninger landschap en beleef de natuur van dichtbij. Een afwisselende tocht met film, vogels, fietsen en kwelderavontuur.

Zaterdag 2 augustus Oude handelsroutes rond Winsum op de fiets 

13:00 – 17:00 uur P&R station Winsum, Het Hoge Heem 4 Winsum

Winsum was ooit een belangrijke handelsplaats in de Ommelanden. De vele wegen en vaarwegen rond het dorp herinneren daar nog aan. Tijdens de fietstocht verkennen we deze routes en krijg je uitleg over het ontstaan van het landschap.

Zondag 3 augustus Huifkartocht naar de zeedijk en de Klutenplas

14.00 uur – 16.00 uur Bezoekerscentrum Waddenkust Hoofdstraat 83, Pieterburen

Leer vogels herkennen, oefen met de verrekijker en ga met de huifkar naar de Klutenplas en de kwelders. Voor vertrek vertellen gidsen in het bezoekerscentrum meer over deze vogels én hoe je ze kunt herkennen. Ook leer je hoe je een verrekijker gebruikt – neem er vooral zelf een mee als je die hebt. Daarna stap je in de huifkar, op weg naar de Klutenplas en de omliggende kwelders, op zoek naar vogels in het veld. Kijken, luisteren en verwonderen maar!

Elke zondag in augustus Openstelling Coendersborg

13.30 uur – 17.00 uur Landgoed Coendersborg Oudeweg 15, Nuis

Kom rondkijken en de video over het verleden van de borg bekijken. In de schuur bevindt zich een permanente tentoonstelling over de flora en fauna in en rond de borg. De aanwezige gidsen geven informatie en beantwoorden vragen.

Dinsdag 5 augustus Ochtendvaartocht over het Zuidlaardermeer

6.00 uur – 8.00 uur Paviljoen De Leine Meerweg 62a, 9606 PP Kropswolde

Wist je dat vogels rond zonsopgang heel actief zijn? Stap in de vroege ochtend aan boord van de fluisterboot voor een vaartocht over het Zuidlaardermeer. In de mystieke ochtenddauw ontdek je welke vogels dit waterrijke veenlandschap bewonen. Met wat geluk laten ook de bevers zich zien. Terwijl de zon opkomt, zie en hoor je de natuur langzaam ontwaken.

Donderdag 7 augustus Fietstocht  door Westerwolde

13:00 – 16:00 Bourtangerveld W. Lodewijkstraat 33 Bourtange

Geniet van een prachtige fietstocht door de parel van Zuidoost-Groningen: Westerwolde. Je fietst langs kronkelende beekjes, over rustige weggetjes en door een groen coulisselandschap. De gidsen nemen je mee langs de mooiste plekken van dit ongerepte gebied.

Het thema is Genieten van het mooie Westerwolde. We fietsen in een rustig tempo, met ruimte om te stoppen, om je heen te kijken of een foto te maken. Je kunt meedoen met een gewone fiets of e-bike – het tempo wordt aangepast aan de langzaamste deelnemer. De route is circa 40 kilometer en duurt ongeveer 3 uur, afhankelijk van het aantal stops.

Zaterdag 9 augustus Op zoek naar bodemdiertjes en kriebelbeestjes

14:00 – 16:00 Bezoekerscentrum ReitdiepWolddijk 103, Groningen

Wat kruipt daar in de bodem, tussen het gras en door de struiken?
Tijdens deze leuke jeugdactiviteit ga je met loep en zoekkaart op zoek naar kleine beestjes rondom het Bezoekerscentrum Reitdiep. Van heel dichtbij zie je hoe mooi ze eigenlijk zijn. Met de zoekkaart ontdek je welk beestje je hebt gevonden. Welke beestjes kom jij op het spoor? Meld je snel aan en ontdek het!

Zondag 10 augustus Struinen over het Bourtangerveld

13:30 – 16:00 Bourtangerveld W. Lodewijkstraat 33 Bourtange

Ga mee met de gidsen van Het Groninger Landschap en ontdek het Bourtangerveld in bloei. In deze tijd van het jaar zie je verrassende bloemen en fladderen er kleurrijke vlinders om je heen.
Sta je even stil op het open veld? Dan hoor je misschien bijzondere vogelgeluiden. En wie weet spot je de kudde Konikspaarden met veulens – vertederend om te zien, natuurlijk wel op gepaste afstand.

Zondag 10 augustus Ommetje door de weilanden rond het bezoekerscentrum Reitdiep

14:00 – 15:30 Bezoekerscentrum Reitdiep Wolddijk 103, Groningen

Het Reitdiep is het oudste cultuurlandschap van Nederland. In de Middeleeuwen was het een van de welvarendste en dichtstbevolkte regio’s van West-Europa. Nu is het ingericht als weidevogelgebied, waar vogels uit Zuid-Europa en Afrika komen broeden en foerageren.

Maak een zondagswandeling van ca. 2,5 km met een gids door de weilanden rond het Bezoekerscentrum Reitdiep. Een cultuurhistorisch rijk landschap, vaak onder indrukwekkende Groningse wolkenluchten.

Zondag 10 augustus Huifkartocht naar de zeedijk en de Klutenplas

14.00 uur – 16.00 uur Bezoekerscentrum Waddenkust Hoofdstraat 83, Pieterburen

Leer vogels herkennen, oefen met de verrekijker en ga met de huifkar naar de Klutenplas en de kwelders. Voor vertrek vertellen gidsen in het bezoekerscentrum meer over deze vogels én hoe je ze kunt herkennen. Ook leer je hoe je een verrekijker gebruikt – neem er vooral zelf een mee als je die hebt. Daarna stap je in de huifkar, op weg naar de Klutenplas en de omliggende kwelders, op zoek naar vogels in het veld. Kijken, luisteren en verwonderen maar!

Voor alle activiteiten geldt: meer info en aanmelden via www.groningerlandschap.nl/activiteiten

Catharina Glazenburg

Bron: Het Groninger Landschap

Op het beeldmateriaal op de website van RTV Westerwolde rusten auteursrechten.